راهنمای خرید خودپرداز ( ATM ) ( عابربانک )

فهرست مطالب مهم زیر:

تاریخچه خرید خودپرداز

مزایای دستگاه خودپرداز

انوع دستگاه های ATM

درآمد دستگاه خودپرداز

شرایط خرید خودپرداز شخصی

مکان قراردادن خودپرداز

نحوه سفارش و خرید


تاریخچه خرید دستگاه خودپرداز شخصی

در مطلب زیر با تاریخچه خرید خودپرداز آشنا خواهید شد:

خودپرداز Automated Teller Machine چیست؟

این دستگاه ها به عنوان دستگاه عابربانک هم شناخته میشوند و با این دستگاه میتوان در هر زمان و مکانی عملیات بانکی گسترده ای را انجام داد که امروزه اکثر عملیات های بانکی دیگر در داخل شعبه ها انجام نمیشود و به دستگاه خودپرداز میتوان کارهای سریعی را انجام داد از جمله امکان واریز پول یا چک، جابه‌جایی پول میان حساب‌های بانکی و حتی کمک به خیریه ها هم از طریق عابربانک امکان پذیر میباشد.

امروزه در هر شهر و روستا و درهر کوچه و خیابان یک دستگاه خودپرداز وجود دارد . دستگاه های خودپرداز و خوددریافت، دو مدل از تجهیزات پرداخت و دریافت وجه نقد به شمار میروند و عملکرد آن ها با هم متفاوت است.

امروزه دیگر بانکها نیستند که فقط دستگاه خودپرداز داشته باشند بلکه این دستگاه ها بخاطر ایجاد درآمد انفعالی توسط اشخاص خقیقی نیز خریداری میشود و پتاسنیل درامدی خوبی را ایجاد میکند.

دستگاه عابربانک موجب تسهیل عملیات بانکی می شود و در دنیایی که همه چیز سرعت دارد ، علاوه بر آن دقت و امنیت و همچنین رضایتمندی مردمرا نیز در پی دارد.

تاریخچه دستگاه خوپرداز

به دستگاه خودپرداز از دید واژه کانادایی به آن Automated Bank Machine می‌گویند و از مخفف ABM استفاده می‌کنند و در امریکا و اکثر کشورهای دنیا به آن اصطلاحا Automated Teller Machine گفته میشود و به صورت مختصر با آن ATM میگویند.

در سال ۱۹۶۹ شرکت کوچکی با نام اسپی تک با همکاری بانک میدلند انگلستان سومین دستگاه خودپرداز را در آن زمان ساختند و ارائه دادند، دستگاه های قبلی بخاطر مشکلات فراوانی که داشتند از چرخه ازمایشات خارج شدند.

این دستگاه جدید بر خلاف دستگاه‌های قبلی که ووچر و یا توکن یک بار مصرف را میپذیرفتند، برای اولین بار اقدام به قبول کارت مغناطیسی ( کارت های عابربانک فعلی) نمودند. بعد از مدتی با همکاری شرکت تازه‌کار اسپی تک و بانک میدلند، ماشین چهارمی به ثبت رسید که بعد از ۱۹۶۹ وارد بازار اروپا و توسط شرکت باراوت وارد امریکا گردید.

نخستین دستگاه خودپرداز ایران

نخستین دستگاه خودپرداز خاورمیانه، در آن سالها در در ایران بوسیله بانک بیمه بازرگانان و در تهران رونمایی شد گرچه که با مشکلات فراوانی همراه شد و حتی در آن زمان مورداستقبال زیادی قرار نگرفت
ولی بانک تهران مجدد در سال ۱۳۵۰ شمسی یعنی ۴ سال بعد از اینکه دستگاه خودپرداز اختراع شد اقدام به ورود از یکی از مدعیان این اختراع یعنی چاب ام دی تو نمود و بعد از ورود ۶ دستگاه و نصب آن‌ها در تهران، با خرید نوع جدیدتر یعنی چاب ام دی فور اس تعداد آن‌ها را به ۱۲ دستگاه در کشور افزایش داد و در تهران و برخی شهرهای مهم کشور نصب و راه اندازی گردید.

امروزه اغلب دستگاه‌های خودپرداز و خوددریافت ایرانی به شبکه شتاب متصل هستند، شبکه شتاب امکان  واریز، برداشت و مشاهده موجودی و یا حتی پرداخت قبوض و مالیات را نیز برای دارندگان کارتهای بانکهای عضو شبکه شتاب از همه خودپردازها در سراسر ایران و یا حتی در خارج از مرزهای ایران فراهم می‌آورد.

نمونه خرید دستگاه خودپرداز | خرید خودپرداز شخصی

مزایای خرید عابربانک برای مالکان آنها

یکی از بهترین مزیت های خرید خودپرداز برای مالک آن ، ایجاد یک منبع درامد دوم هست که با توجه به میزان تراکنش ها ومیزان گردش مالی دستگاه، درآمدی بین ۲تا۵میلیون تومان برای صاحب دستگاه به ارمغان میاورد.
البته تهیه دستگاه به سرمایه ای بین ۳۰ تا ۷۰ میلیون تومان نیاز دارد که میتوان از شرکت های معتبری همچون ایلیامهر تهیه نمود.

جهت مشاوره خرید دستگاه خودپرداز توسط شرکت واردکننده آن میتوانید با کارشناسان گفتگو نمایید: ۰۵۱۳۸۴۷۰۳۰۳

و اینکه میرسیم به این موضوع که شما از چه راه هایی میتونید درآمد داشته باشید:

۱- برداشت وجه توسط مردم

۲- کارت به کارت

۳- پرداخت قبوض

۴- خرید کارت شارژ

بهترین مکان برای نصب دستگاه خودپرداز شخصی

بهترین مکان برای راه اندازی این کسب وکار آسان ، مکانی است که رفت و امد مردم در انجا زیاد باشد و یا در اطراف شما دستگاه عابربانک کمتری وجود داشته باشد.

دستگاه عابربانک طبیعتا همانند همه مشاغل دیگر نیاز به تعمیرونگهداری هم دارد که نیاز به سرویس، اینترنت، خدمات پس از فروش و بروزرسانی‌های دوره‌ای از جمله این موارد است بنابراین فعالیت یک دستگاه خودپرداز یعنی اشتغال‌زایی تخصصی برای شما و همچنین بسیاری از جوانان و شرکت‌های مرتبط با خودپرداز.

ادامه مزایا

یک دستگاه خودپرداز فعال تنها برای صاحب آن سودآوری ندارد، بلکــه برای مجموعه‌ای سیستم‌ها و افراد ارزش خلق ميکند و این یعنی توسعه اقتصادی.

یکی دیگر از مزایای خرید دستگاه خودپرداز این است که باتوجه به توسعه فناوری و محبوبیت ان در بین جوانان جامعه ، به صورت ناخواسته باعث ارتباط بیشتر جوانان با این تکنولوژی و در نتیجه بروز بودن کسب وکار شما در دید دیگران است.

مزیت دیگر خودپردازهای شخصی این اســت کــه حتی اگر شما ، محلی جهت اســتقرار دستگاه ATM ندارید اما از سرمایه کافی برخوردار هستید ميتواند با یک اجاره‌نامه جداگانه قسمتی از یک مغازه یا مکان شخص دیگری را جهت نصب دستگاه اجاره کنید.


انواع دستگاه خودپرداز

مجموعه ایلیا مهر به عنوان واردکننده برتر دستگاه های خودپرداز در کشور، دو نوع از بهترین های ATM را به شما معرفی میکند:


درآمد دستگاه عابربانک ATM

ممکن است برای شما نیز تاکنون این سوال پیش آمده باشد که چرا بانک ها در تلاش اند تا بتوانند تعداد بیشتری دستگاه خودپرداز نصب کنند؟

در چند سال گذشته معمولا خودپردازها در محل شعبه نصب شده بود ولی امروزه در اکثر خیابان ها و کوچه ها و جلوی مغازه ها و حتی منازل میبینم که دستگاه خودپرداز نصب شده است.

نحوه درآمد شما از خرید خودپرداز راه های مختلفی دارد از جمله کارمزدهای انتقال وجه، خرید شارژ، پرداخت قبوض و حتی بابت گردش پولی که در دستگاه میگذارید هم درآمد خواهید داشت.

درصورتی که تمایل دارید جدول درآمد هر دستگاه خودپرداز را ملاحظه کنین میتوانید اینجا کلیک کنید


شرایط  فروش خودپرداز شخصی

تعهدات عمومی جهت خرید خودپرداز شخصی:

خریدار دستگاه عابر بانک میبایست مکان مورد نظر جهت استقرار دستگاه مجهز به دوربین مداربسته و همچنین چاه ارت و دستگاه UPS نماید.

خریدار اذعان می دارد که مطیع قوانین حاکم بر تجارت الکترونیک مصوب شورای اسلامی، بخشنامه ها و مصوبات بانک مرکزی و شرکت شاپرک در مورد پرداخت های الکترونیک بوده و آنها را رعایت نماید.

پذیرنده متعهد می گردد در صورت تغییر در زمینه فعالیت (صنف) ، آدرس و همچنین سایر اطلاعات مندرج در صدر قرارداد حاضر یا اتمام قرارداد واحد تجاری و اتمام اعتبار مجوز کسب خود، موارد را در اسرع وقت به صورت کتبی به شرکت اعلام نماید.

جعل یا ارائه اطلاعات ساختگی در حوزه پرداخت الکترونیکی و یا هرگونه تلاش منجر به سلب اعتماد دارندگان کارت از نظام پرداخت الکترونیکی کشور ممنوع می باشد

تعهدات اصلی خریدار:

ارائه کپی برابر اصل شناسنامه تمام صفحات

ارائه کپی برابر اصل کارت ملی

ارائه کپی برابر اصل جوازکسب معتبر

اجاره نامه محل نصب دستگاه : ارائه گواهی امضاء محضری

کليه تجهيزات و امكانات لازم در كل محدوده اعم از سیم کشی ، حفاظ امنیتی ، پایه ، یو پی اس ، محافظ برق ، مودم ، اینترنت ، چاه ارت و غيره به عهده خريدار مي باشد

 

مکان قراردادن عابربانک

طبیعتا یکی از ایتم های مهم در جانمایی دستگاه عابربانک میزان رفت وآمد در آن منطقه س ، زیرا موجب افزایش گردش مالی و حجم تراکنش ها خواهد شد.

انتخاب محل نامناسب باعث هدررفتن منابع و طبیعتا کاهش سود شما به نسبت بقیه عابربانکهای منطقه خواهد شد.
در نتیجه افزایش سود و سهم شما از بازار نیازمند وجود متشریانی ثابت و همچنین مشتریان جدید است که بتوانید با ریسک کمتری به درآمد دلخواه خود برسید.

معمولا ۲ تا ۷ درصد افرادی که از کنار یک خودپرداز در یک فروشگاهی رد میشوند اقدام به دریافت وجه از دستگاه میکنند.

بنابراین این میزان تراکنش ها در مکانی که در روز ۲۰۰ نفر تردد کنند به ۴ الی ۱۴ تراکنش میرسد. بنابراین در دسترس بودن ATM در کنار چندفروشگاه میتواند مکان مناسبی باشد.

لذا توصیحه میشود که دستگاه ATM را در محل هایی که رفت وآمد مناسبی دارد نصب کنیدزیرا علاوه بر جذب مشتریان جدید، باعث افزایش امنیت دستگاه شما نیز خواهد شد.

از دیگر توصیه های ما به شما این است که دستگاه را ترجیها در مکانی نصب کنید که کار پول رسانی به آن راحت باشد و همچنین مکان دارای دوربین مداربسته و یا دوربین های کنترل شهری باشد که هم باعث افزایش امنیت دستگاه شما و همچنین امنیت مشتریان شما شود.

 


نحوه خرید دستگاه ATM (خرید خودپرداز)

برای خرید دستگاه همواره باید نکته مهمی را درنظر داشته باشید و آن اینست که شرکت فروشنده آن حتما واردکننده مستقیم دستگاه باشد زیرا کلیه قطعات و لوازم جانبی و حتی تعمیرات دستگاه را باید یک شرکت متخصص انجام دهد و معمولا کسانی که به صورت واسطه ای خرید میکنند از برخی مزایا و خدمات بی بهره هستند.

شرکت توسعه ارتباطاتی ایلیا مهر ترشیز با نام اختصاری «ایلیامهر» به شماره ثبت ۲۳۶۵ وشناسه ملی: ۱۴۰۰۷۲۷۵۸۹۰

با تکیه بر تجربه مدیران و با همکاری شرکت های کارگزار دارای مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

در حوزه خدمات نوین بانکداری و تجارت الکترونیک فعالیت خودرا از سال ۱۳۹۶ آغاز نموده و همواره در تلاش است به ارزش های خود در انجام مطالعات و تحقیق و پژوهش در زمینه صنعت پرداخت الکترونیک پایبند باشد و همچنین ماموریت خود در جهت نو آوری و ارائه خدمات و محصولات خلاقانه را با حمایت و پشتیبانی شما مشتریان ارجمند به انجام برساند.

شما مشتریان گرامی میتوانید از طریق راه های زیر اقدام به درخواست مشاوره خرید خودپرداز نمایید>>